Gwalior, Madhya Pradesh
GST No. 23EOGPK4681R1Z8
Call 07942822520 68% Response Rate
Send Enquiry
| Application Area | Wall Cladding |
| Form | Tile |
| Thickness | 25 mm |
| Finish | Natural |
| Product Type | Ledge Stone |
| Tile Size | 600×300 mm |
| Application | Exterior Walls |
| Shape | Rectangle |
| Color | Mix all |
The Heritage Stones Company is a famous Wholesale Trader of a Grey Mint Sandstone, Red Sandstone Slab and much more.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 sq ft
| Thickness | 18 mm |
| Form | Tiles |
| Size | 600×300 mm |
| Color | Mint Yellow |
| Material | Beige |
| Application Area | Flooring |
| Finish | Honed |
| Surface Finish | Sand Blasted |
| Usage/Application | Wall Tile |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 500 sq ft
| Thickness | 25 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Sand Blasted |
| Usage/Application | Wall Tile |
| Material | Sandstone |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 sq ft
| Application Area | Paving |
| Thickness | 18 mm |
| Form | Block |
| Size | 600×300 mm |
| Usage/Application | Flooring |
| Shape | Square |
| Water Absorption | 1.91% |
| Material | Sandstone |
| Finish | Honed |
| Surface Finish | Natural |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 sq ft
| Size | 1800×700 mm |
| Finish | Shot Blasted |
| Thickness | 20 mm |
| Stone Type | Kandla Grey |
| Surface Finish | Natural |
| Application Area | Wall Cladding |
| Usage/Application | Flooring |
| Form | Slab |
| Color | Gwalior Mint |
| Material | Sandstone |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 sq ft
| Application Area | Patio |
| Finish | Sawn |
| Thickness | 20 mm |
| Form | Block |
| Surface Finish | Sandblasted |
| Color | Mint Buff |
| Usage/Application | Flooring |
| Finishing | Polished |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 sq ft
| Thickness | 18 mm |
| Form | Tiles |
| Surface Finish | Sand Blasted |
| Usage/Application | Flooring |
| Material | Sandstone |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
| Thickness | 18 mm |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
| Mixup | All thickness |
| Application Area | Flooring |
| Finish | Honed |
| Surface Finish | Natural |
| Usage/Application | Wall Tile |
We are engaged in offering Fossil Mint Sandstone product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Application Area | Driveway |
| Finish | Natural |
| Size | 36 x 24 Inches |
| Thickness | 30 mm |
| Form | Slab |
| Surface Finish | Natural |
| Usage/Application | Wall Tile |
View Complete details
| Application Area | Wall Cladding |
| Finish | Brushed |
| Thickness | 40 mm |
| Size | 600×300 mm |
| Color | Mint |
| Shape | Rectangle |
It's used on wall for luxury look
View Complete details