Gwalior, Madhya Pradesh
GST No. 23EOGPK4681R1Z8
Call 07942822520 68% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
| Stone Type | Sandstone |
| Form | Slab |
| Thickness | 20 mm |
| Size (L x W) | 6x3 ft |
| Usage/Application | Flooring |
| Color | Multi Color |
| Surface Finish | Natural |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
| Form | Panel |
| Surface Finish | Rock Face |
| Thickness | 30 mm |
| Product Type | 3D Wall Panel |
| Finish | Natural / Cleft |
| Application | USE AS WALL |
| Usage | AS CLADDING |
| Size (L x W) | 15x60 cm (6x24 in) |
| Color | Grey |
| Features | Lightweight |
Additional Information:
View Complete details
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Polished |
Available in all finish
View Complete details
| Form | Tile |
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Sandblasted |
| Usage/Application | Wall Cladding |
| Color | Beige |
View Complete details
| Product Form | Block |
| Finish | Natural Split |
| Surface Finish | Flamed |
| Color | Dark Grey |
| Thickness | 20 mm |
| Edge | Machine Cut |
We are engaged in offering Black Basalt Leather product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Product Form | Block |
| Finish | Natural Split |
| Color | Dark Grey |
| Thickness | 20 mm |
| Edge | Chamfered |
| Compressive Strength | 100–120 MPa |
View Complete details
| Stone Type | Sandstone |
| Thickness | 20 mm |
| Finish | Natural |
| Size (L x W) | 6x3 ft |
| Color | Brown |
| Stone Form | Tile |
| Application | Countertop |
Stone
View Complete details