Gwalior, Madhya Pradesh
GST No. 23EOGPK4681R1Z8
Call 07942822520 68% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Stone Type | Mandana Red |
| Form | Tile |
| Finish | Natural |
| Application | Landscaping |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 sq ft
| Thickness | 22 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Size | Patio Pack |
| Stone Form | Slabs |
| Color Name | Kandla Grey |
| Material | Sandstone |
| Application Area | Flooring |
| Usage/Application | Roof |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 sq ft
Product Brochure
| Finish | Honed |
| Thickness | 20 mm |
| Size | 600 x 600 mm |
| Stone Type | Autumn Brown |
| Surface Finish | Polished |
| Application Area | Flooring |
| Usage/Application | Flooring |
| Edge Type | Half Bullnose |
| Form | Slab |
| Color | Red Pink |
| Material | Sandstone |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
| Stone Material | Quartzite |
| Finish | Natural |
| Tile Thickness | 30 mm |
| Surface Finish | External |
| Tile Size | 300x300 mm |
| Usage Area | Cladding |
| Application Area | Indoor |
| Size | 300 x 300 mm |
We are engaged in offering Natural Stone Tiles product to our clients. Our range of this products is widely appreciated by our clients
View Complete details
| Dholpur Color | Dholpur Beige |
| Application Area | Facade |
| Finish | Natural |
| Thickness | 20 mm |
| Form | Slab |
| Usage/Application | Flooring |
| Edge Type | Sawn Edge |
| Color | Dholpur Beige |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Stone Name | Sandstone |
| Form | Slab |
| Finish | Natural |
| Size | 300 x 300 mm |
| Thickness | 20 mm (0.75 in) |
Sandstone
View Complete details
| Stone Type | Kandla Grey |
| Slab Thickness | 20 mm |
| Slab Size | 1800×600 mm |
| Tile Thickness | 15 mm |
| Finish | Shot Blasted |
| Tile Size | 600x300 mm |
| Sandstone Type | Kandla Grey |
| Usage Area | Floor |
| Edge Type | Chamfered |
| Color | Buff |
| Shape | Square |
| Application Area | Outdoor |
View Complete details
| Thickness | 30 mm |
| Size | 1800×600 mm |
| Finish | Honed |
| Stone Type | Autumn Brown |
| Application Area | Countertop |
| Edge Type | Half Bullnose |
| Color | Brown |
View Complete details
| Size | 600 x 300 mm |
| Thickness | 18 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Rectangular |
| Color | Brown |
| Produt Type | Modak Sandstone Tiles |
View Complete details