Gwalior, Madhya Pradesh
GST No. 23EOGPK4681R1Z8
Call 07942822520 68% Response Rate
Send Enquiry
| Stone Type | Bansi Pink |
| Form | Slab |
| Thickness | 25 mm |
| Finish | Honed |
| Application Area | Flooring |
| Size | 2x3 ft (60x90 cm) |
| Edge Type | Machine Cut |
View Complete details
| Stone Type | Chocolate |
| Form | Slab |
| Thickness | 25 mm |
| Finish | Honed |
| Application Area | Flooring, Carving |
| Size | 2x2 ft (60x60 cm) |
View Complete details
| Stone Type | Dholpur Red |
| Form | Slab |
| Thickness | 20 mm |
| Surface Finish | Natural |
| Color | Red Pink |
View Complete details
| Stone Type | Agra Red |
| Form | Tile |
| Thickness | 30 mm |
| Finish | Natural |
| Application Area | Paving |
| Size | 2x2 ft (60x60 cm) |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 sq ft
| Stone Type | Kandla Grey |
| Tile Thickness | 20 mm |
| Size | 60x30 cm |
| Tile Size | 300x300 mm |
| Usage Area | Floor |
| Usage | Flooring |
| Material | Sandstone |
| Finish | Polished |
| Thickness | 12 mm |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 3000 sq ft
| Application Area | Paving |
| Thickness | above 20mm |
| Tile Size | 600×400 mm |
| Abrasion Resistance | High |
| Usage/Application | Garden |
| Color | Red Brown |
| Size | 2x2 ft (60x60 cm) |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Honed |
| Surface Finish | Brushed |
Additional Information:
View Complete details
| Application Area | Industrial Flooring, Godown |
| Thickness | 60 mm |
| Tile Size | 300×300 mm |
| Abrasion Resistance | High |
| Water Absorption | 1–2% |
| Form | Slab |
| Finish | Honed |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 12 sq ft
| Stone Name | Autumn Brown |
| Tile Thickness | 30 mm |
| Finish | Natural / Cleft |
| Stone Type | Autumn Brown |
| Thickness | 22 mm |
| Tile Size | 600x300 mm |
| Size | 600 x 900 mm |
| Usage Area | Floor |
| Edge Type | Half Bullnose |
| Application Area | Countertop |
View Complete details