Gwalior, Madhya Pradesh
GST No. 23EOGPK4681R1Z8
Call 07942822520 68% Response Rate
Send Enquiry
| Material | Quartzite |
| Finish | Natural Split |
| Color | Black |
| Size | 12x12 Inches |
| Panel Size | 100×300 mm |
| Application Area | Exterior Wall |
| Thickness | 20 mm |
View Complete details
| Finish | Tumbled |
| Color | Beige |
| Panel Size | 100×300 mm |
| Thickness | 20 mm |
| Application Area | Exterior Wall |
| Shape | Interlocking |
| Edge Type | Straight Edge |
| Stone Origin | Indian Stone |
| Usage Type | Residential |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
| Stone Type | Dholpur Red |
| Product Type | Split Face Panel |
| Finish | Split Face |
| Tile Thickness | 15 mm |
| Tile Size | 300x150 mm |
| Usage Area | Wall |
| Surface Finish | Matt, Polished |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1000 sq ft
| Carving Type | Figurative |
| Height | 3 ft |
| Style | South Indian |
| Usage Area | Temple |
| Type | Use |
| Finish | Honed |
| Weight | 2kg |
| Stone Type | Marble |
| Material | Sandstone |
The Heritage Stones Company is a famous Wholesale Trader of a Grey Mint Sandstone, Red Sandstone Slab and much more.
View Complete details
| Carving Type | Figurative |
| Pillar Height | 5 ft |
| Sandstone Color | Red |
| Stone Type | Sandstone |
| Shape | Round |
| Material | Sandstone |
| Finish | Sandblasted |
| Style | Rajasthani |
| Usage | Facade |
| Application Area | Residential |
| Installation Location | Outdoor |
| Work Type | Hand Carved |
View Complete details